Menu
Motorola Solutions

Bezpłatny bilet do świata IT od Motorola Solutions

Co można zrobić w siedem miesięcy? Poznać podstawy języka obcego, zrobić kurs nurkowania, albo… nauczyć się programowania! Motorola Solutions ogłasza nabór uczestników drugiej edycji Akademii, czyli bezpłatnej szkoły programowania, na której finiszu czeka… zatrudnienie w firmie.

Nauczyć się programowania w nieco ponad pół roku i od razu zyskać pracę w jednej z największych globalnych firm technologicznych. Do tego bezpłatnie. Brzmi nierealnie? Być może. Jednak 25 uczestników pierwszej edycji Akademii, którzy za miesiąc ukończą naukę w ramach projektu i od sierpnia rozpoczną pracę na stanowisku junior developera w Motoroli Solutions jest dowodem na to, że to prawda. Co więcej, wśród przyszłych absolwentów Akademii próżno szukać osób z wykształceniem technicznym, które tuż po studiach postanowiły rozpocząć karierę w branży IT. Znaleźć można za to zarówno typowych humanistów, przedstawicieli zawodów artystycznych, jak i kobiety po dłuższej przerwie zawodowej, które do tej pory rozwijały swoje ścieżki zawodowe w zupełnie innych branżach.
To, co w Akademii jest najpiękniejsze, to to, że pozwala ona zmieniać ludzkie życia i spełniać marzenia. Jeżeli wykonujecie zawody, które nie sprawiają Wam radości, jeżeli nie odnajdujecie pasji i zaangażowania na obecnych stanowiskach, a skrycie marzycie o wejściu do świata IT – Akademia jest dla Was. Nie patrzymy na wiek, wykształcenie, ani dotychczasową ścieżkę zawodową. Biletem wstępu do Akademii jest motywacja i obietnica solidnej nauki – mówi Jacek Drabik, Prezes Zarządu Motorola Solutions.

Bilet do świata IT

Dlaczego warto wziąć udział w Akademii? Jak mówi Leszek Doniec, menadżer w Motorola Solutions i jeden z koordynatorów projektuAkademia to najszybszy sposób na zostanie programistą C# w Motoroli Solutions dla osób, które chcą zmienić ścieżkę kariery. Największą zaletą Akademii jest jej program – dostosowany do potrzeb realnych projektów prowadzonych w firmie. Dzięki temu udało się nam zamknąć kurs w zaledwie 7 miesiącach. Wszystkie osoby, które pozytywnie zaliczą egzaminy w trakcie kursu, mają gwarantowane zatrudnienie w firmie.
Absolwenci trwającej od grudnia 2020 r. pierwszej edycji Akademii, w sierpniu rozpoczną pracę na stanowiskach junior front-end lub back-end developera. Wśród nich są Klaudia i Paweł, którzy przed rozpoczęciem nauki w Akademii nie mieli nic wspólnego z programowaniem. Do Akademi zgłosiłam się, ponieważ po przerwie spowodowanej macierzyństwem chciałam wrócić na rynek pracy w miejsce, gdzie będę miała ciekawe perspektywy, możliwość rozwoju i wysokie zarobki, a jednocześnie połączę życie zawodowe z prywatnym. Dla mnie Akademia to wspaniały czas, w którym bardzo dużo się nauczyłam, poznałam niesamowitych ludzi oraz udowodniłam samej sobie, że potrafię w trudnych warunkach osiągać swoje cele – mówi Klaudia Rydzaniczabsolwentka inżynierii biomedycznej. 
Paweł Kózka, którego czas do startu Akademii w większości pochłaniał zawodowo taniec dodaje: Akademia jest świetnym przedsięwzięciem, które pozwala w stosunkowo szybkim czasie zdobyć dużą wiedzę. Kończąc Akademię czuję się gotowy na podjęcie pracy. Oprócz tego cieszą mnie zawarte nowe znajomości, które są dużym atutem tego projektu.

Dlaczego Akademia?

Uczestnicy pierwszej edycji zgodnie twierdzą, że Akademia kojarzy się im ze świetnymi ludźmi, którzy zawsze wspierają, dzielą się swoją wiedzą i służą pomocą. Jak podkreślają, zajęcia w Akademii nie przypominają tych ze studiów. Wykłady przeplatane są ćwiczeniami praktycznymi oraz ciekawymi aktywnościami, które wspierają proces nauki. Zajęcia odbywają się w trybie hybrydowym, co pozwala na zgrabne łączenie pracy projektowej w grupie z nauką indywidualną. Co bardzo istotne, każdy uczestnik pozostaje pod stałą opieką mentora, z którym może na bieżąco konsultować swoje postępy. Uczestnicy są także wdrażani w rzeczywistą pracę firmy, są zapraszani na firmowe spotkania na których mogą poznać swoich przyszłych współpracowników i wczuć się w kulturę pracy i atmosferę panującą w Motoroli Solutions.

Rekrutacja trwa

Jak twierdzi Leszek Doniec: Nie mogę się doczekać, kiedy absolwenci Akademii dołączą do pracy w firmie. Podziwiam ich za determinacje i umiejętność szybkiej nauki. Żaden z uczestników pierwszej edycji nie odpadł w trakcie okresowych ocen. To pokazuje również dobrą organizację rekrutacji do Akademii: wybraliśmy osoby w które wierzyliśmy, ze ją ukończą. 
Do 2 lipca trwa rekrutacja do kolejnej edycji Akademii, tym razem wyłącznie w odsłonie ścieżki back-end. To szansa dla kolejnych kilkudziesięciu osób na zmianę swojego życia i zyskanie pracy, która stanie się pasją.  Jak puentuje Klaudia RydzaniczMoją główną motywacją do udziału w Akademii Motoroli Solutions były dzieci, chciałam im pokazać, że jeśli człowiek chce spełniać swoje cele i marzenia to musi o nie zawalczyć! 
28 czerwca od godziny 18:00 do 20:00 Motorola Solutions będzie odpowiadać na pytania dotyczące Akademii podczas MotoDyżuru. Pytania można kierować za pośrednictwem aplikacji Messenger na Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Udostępnij