Menu
Totolotek

Zwolnienia grupowe w spółce Totolotek S.A.

Z dniem 31 marca br. bukmacher Totolotek S.A. przestanie przyjmować zakłady w punktach naziemnych. Spółka podjęła decyzję o zamknięciu wszystkich 116 punktów stacjonarnych. Klienci będą mogli korzystać jedynie z oferty online. W związku z tym spółka zamierza przeprowadzić program zwolnień grupowych, który obejmie łącznie około 150 osób w całym kraju. Pracownicy w ramach programu outplacementu – mają otrzymać wsparcie w zakresie poszukiwania nowego zatrudnienia.  

Sytuacja na rynku bukmacherskim w Europie

W całej Europie firmy bukmacherskie od blisko roku odczuwają skutki pandemii – czasowe zamykanie punktów przyjmowania zakładów, konieczność funkcjonowania w rygorach bezpieczeństwa sanitarnego oraz spadku liczby klientów korzystających z stacjonarnych punktów przyjmowania zakładów. Decyzja Grupy do której należy Totolotek S.A. o zakończeniu przyjmowania zakładów w punktach stacjonarnych z dniem 31 marca br. wiąże się z koniecznością redukcji kosztów działalności oraz zmianami funkcjonowania modeli biznesowych w branży.

Konsekwencją zaprzestania przyjmowania zakładów będzie docelowo zamknięcie stacjonarnych punktów sprzedaży oraz rozwiązanie umów z ajentami i właścicielami, od których wynajmowane są powierzchnie.

Rozpoczęcie programu zwolnień grupowych

Zakończenie obsługi klientów w punktach stacjonarnych wiązać się będzie z koniecznością przeprowadzenia programu zwolnień grupowych w spółce. Rozpoczęły się formalne czynności z tym związane – między innymi wybór przedstawicieli pracowników, z którymi konsultowany będzie program.

Docelowo program może objąć około 150 osób na terenie całego kraju oraz w centrali spółki. W ramach tego procesu pracownicy mają otrzymać wsparcie i pomoc w zakresie poszukiwania nowej pracy w ramach specjalnego programu outplacementu.

źródło: Clear Communication Group

Jedna odpowiedź do “Zwolnienia grupowe w spółce Totolotek S.A.”

  1. Magdalena Mordyńska pisze:

    Konsekwencją zaprzestania przyjmowania zakładów będzie docelowo zamknięcie stacjonarnych punktów sprzedaży oraz rozwiązanie umów z ajentami i właścicielami, od których wynajmowane są powierzchnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Udostępnij