Menu
pośrednictwo pracy tymczasowej

Pośrednictwo pracy tymczasowej we Wrocławiu. Kiedy warto się zdecydować na tę usługę?

Problemy ze znalezieniem pracowników są chlebem powszednim dla wielu firm. Trudna sytuacja na rynku zatrudnienia powoduje, że pracodawcy sięgają po najróżniejsze metody obsadzania wakatów. Szczególnie ciekawym rozwiązaniem jest skorzystanie z usługi pośrednictwa pracy tymczasowej, którą we Wrocławiu oferuje np. agencja Crew For You (https://crewforyou.pl/). Na czym to dokładnie polega? Kiedy warto się na to zdecydować? Wszystko wyjaśniamy w naszym artykule.

Czym jest pośrednictwo pracy tymczasowej?

Jest to usługa oferowana przez profesjonalne agencje zatrudnienia, z której korzystają przede wszystkim firmy niemające czasu na samodzielne przeprowadzenie rekrutacji. Wolą powierzyć to agencji, która odpowiada nie tylko za pozyskanie pracowników, ale także za szereg spraw formalnych i kadrowych (o czym za chwilę).

Rosnące zapotrzebowanie na tę usługę wynika z dwóch czynników. Po pierwsze: pracodawcy w niemal każdej branży mają bardzo duże problemy z obsadzaniem wolnych stanowisk. Dotyczy to już nie tylko sektora budowlanego, ale również np. firm IT. Po drugie: przedsiębiorcy nad Wisłą masowo korzystają dziś z pracy cudzoziemców, których pozyskanie na krajowym rynku jest coraz trudniejsze. Agencje pracy tymczasowej mają znacznie większe możliwości w zakresie rekrutowania pracowników ze Wschodu i delegowania ich do zakładów swoich klientów.

Korzyści dla pracodawcy

Każda firma, która skorzystała z usługi pośrednictwa pracy tymczasowej we Wrocławiu lub w dowolnym innym mieście przede wszystkim docenia to, że nie musi się zajmować żadnymi sprawami związanymi z zatrudnieniem. Wszystko to spoczywa na barkach agencji, która formalnie jest pracodawcą i tylko deleguje swoich pracowników do zakładu klienta.

Przykładowo: firma X zleciła agencji pracy tymczasowej pozyskanie pracowników na produkcję, którzy mają doświadczenie w obsłudze maszyn CNC. Agencja znalazła takie osoby, zatrudniła je, a następnie skierowała do pracy w firmie klienta. Przedsiębiorca deleguje zadania i koordynuje pracę nowych osób, natomiast to agencja odpowiada za m.in.:

  • wypłacanie wynagrodzeń pracownikom,
  • obsługę spraw kadrowych,
  • zgłoszenie pracowników do obowiązkowych ubezpieczeń,
  • rozliczanie ich czasu pracy,
  • dbanie o sprawy socjalno-bytowe, co jest szczególnie ważne w przypadku pracowników ze Wschodu.

Mamy więc tutaj do czynienia z pełnym outsourcingiem HR (https://crewforyou.pl/outsourcing-hr-we-wroclawiu-na-czym-to-polega/), co gwarantuje przedsiębiorcy maksymalny komfort, bezpieczeństwo oraz oszczędność czasu – nie musi on we własnym zakresie martwić się rekrutacją, analizować podań kandydatów, przeprowadzać rozmów kwalifikacyjnych, a następnie jeszcze angażować się w zalegalizowanie ich zatrudnienia.

Typowe sytuacje, w których warto skorzystać z usługi pośrednictwa pracy tymczasowej

Na początek wspomnijmy o sytuacji, w której przedsiębiorca pilnie potrzebuje dodatkowych pracowników z uwagi na otrzymanie dużego zlecenia. Wie, że nie będzie w stanie szybko przeprowadzić rekrutacji, dlatego wspiera się pracownikami tymczasowymi. Dzięki temu może zrealizować zlecenie w terminie, jednocześnie nie tworząc nowych etatów, które za jakiś czas mogłyby się okazać niepotrzebne.

Z usługi pośrednictwa pracy tymczasowej zawsze warto skorzystać wtedy, gdy przedsiębiorca nie ma czasu ani ochoty, aby osobiście angażować się w sprawy formalne związane z zatrudnieniem pracowników. W przypadku tej usługi, jak już wcześniej wspomnieliśmy, wszystko bierze na siebie agencja rekrutacyjna, świadcząc usługę kompleksową.

Pośrednictwo pracy tymczasowej jest również idealnym rozwiązaniem dla tych firm, które są zainteresowane zatrudnieniem pracowników ze Wschodu. Usługa agencyjna gwarantuje przedsiębiorcy brak problemów związanych z zalegalizowaniem pobytu cudzoziemców, wyszukaniem ich na zagranicznym rynku, transportem do kraju oraz zapewnieniem im niezbędnego wsparcia na początkowym etapie emigracji zarobkowej. Eliminowany jest również problem bariery językowej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Udostępnij