Menu
Maren Gräf

Maren Gräf – obejmie stanowisko Członka Zarządu ds. Zasobów Ludzkich

Maren Gräf, obecnie Head of Group HR Top Management Grupy Volkswagen, od 1 marca 2021 roku obejmie stanowisko Członka Zarządu ds. Zasobów Ludzkich. Zastąpi Bohdana Wojnara, który po dziesięciu latach zdecydował się zrezygnować ze swojej roli. 

Zmiany w Dziale HR ŠKODA AUTO

– Bohdan Wojnar odegrał znaczącą rolę w ogromnym rozwoju ŠKODY w ciągu ostatniej dekady. Rozwój ten znajduje również odzwierciedlenie w stałym wzroście zatrudnienia: od 26 000 pracowników na początku jego kadencji do prawie 42 000 pracowników dzisiaj. Z niecierpliwością czekam na dalszą ścisłą współpracę z Wojnarem jako prezesem Czeskiego Stowarzyszenia Przemysłu Motoryzacyjnego i życzę mu samych sukcesów w nowej funkcji – mówi prezes zarządu ŠKODA AUTO, Thomas Schäfer, dziękując Wojnarowi za jego doskonałą pracę.

– Chciałbym powitać w naszym zarządzie Maren Gräf. Pozyskaliśmy uznaną ekspertkę HR z międzynarodowym doświadczeniem. Jej zadaniem będzie wzniesienie działu zasobów ludzkich na jeszcze wyższy poziom. Naszym celem jest zapewnienie pracownikom ŠKODY stałego zatrudnienia, przy jednoczesnym wzmocnieniu i poszerzeniu naszej wiedzy w zakresie e-mobilności, oprogramowania oraz promowania różnorodności rodziny marki we wszystkich obszarach. Życzę Maren Gräf wszelkich sukcesów i dobrego początku w nowej roli – podsumowuje Schäfer.

Maren Gräf – doświadczenia zawodowe

Maren Gräf, z zawodu prawniczka, dołączyła do Grupy Volkswagen w 1999 roku w Volkswagen Immobilien. Początkowo pracowała w dziale prawnym, a później została asystentką prezesa. W latach 2002-2005 pracowała w dziale HR firmy Volkswagen AG w Wolfsburgu, a do Volkswagen Immobilien powróciła w 2005 roku jako Menadżer ds. Zarządzania. Odpowiadała tam za zarządzanie HR, sprawy prawne, komunikację i marketing oraz rozwój biznesu. W latach 2012-2015 Maren Gräf pracowała w FAW-Volkswagen w Changchun w Chinach na stanowisku Kierownika ds. Rozwoju Zarządzania w Obszarze HR. W sierpniu 2015 roku wróciła do Wolfsburga, aby objąć stanowisko Kierownika ds. Rozwoju Zarządzania w obszarach produkcji i logistyki, produkcji komponentów i elektromobilności. W listopadzie 2018 roku została prezesem Top Management HR Grupy Volkswagen. Oprócz tych ról Maren Gräf jest również członkiem rady nadzorczej Wolfsburg AG.


Nowe auto? Najpierw pozbądź się starego – skupautzagotowke.net/skup-aut/prudnik/


 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Udostępnij