Menu
Legalizacja pobytu

Legalizacja pobytu – kiedy warto ją zlecić profesjonalistom?

Legalizacja pobytu jest niezwykle ważna dla osób spoza granic naszego kraju, zwłaszcza w przypadku migrantów zza naszej wschodniej granicy. Ponieważ nielegalne zatrudnienie pracownika może wiązać się z grzywną do nawet 30 tysięcy złotych, pracodawcy dbają o to, aby wszelkie procedury zostały zachowane i odpowiednio przeprowadzone.

W jaki sposób uzyskać legalizację pobytu?

Proces można przeprowadzić w sposób samodzielny, jednak dla osób niezaznajomionych z polskim prawem może wydać się on dosyć skomplikowany. Zarówno pod kątem formalnym, jak i samego procesu rekrutacji, pracodawca musiałby wziąć na siebie dużą odpowiedzialność. Legalizacja pobytu jest kluczem do nawiązania współpracy opartej na przejrzystych warunkach oraz w zgodzie z polskim prawem.

Warto nadmienić, że obowiązujące przepisy uległy zmianie z powodu trwającej pandemii. Zmiany prawne dotyczące legalizacji pobytu mogą być w dalszym ciągu modyfikowane, zależnie od aktualnej sytuacji pandemicznej.

Legalizacja pobytu – usługi imigracyjne

W Polsce znaleźć możemy coraz więcej firm, które na co dzień zajmują się sprowadzaniem do naszego kraju pracowników. Zapewniają one pełną obsługę wszelkich formalności. Wielu przedsiębiorców docenia zdjęcie z nich obowiązku zajmowania się dokumentacją. Niestety, czasami proces legalizacji pobytu jest dość żmudny. W niektórych sytuacjach pojawiają się problemy związane z zebraniem potrzebnej dokumentacji, wówczas pomoc specjalistów okazuje się niezwykle cenna. Eksperci pomogą także wyjaśnić wszelkie nieporozumienia oraz zapytania płynące z urzędu. W ten sposób zmniejszymy ryzyko odmowy udzielenia pobytu czy też podjęcia pracy.

Z usług firm imigracyjnych mogą korzystać zarówno duzi jak i mali przedsiębiorcy. W przypadku dużych firm potrzeby rekrutacyjne bywają naprawdę ogromne. Z tego powodu przy masowej rekrutacji pracowników spoza Polski niektórzy decydują się na pomoc ekspertów, aby lepiej poradzić sobie z dużą ilością potrzebnych dokumentów oraz wniosków. Usługi imigracyjne często oferują również przeprowadzenie procesu rekrutacyjnego, więc mogą być związane z danym przedsiębiorstwem od początku do końca procesu pozyskiwania pracownika. Możliwa jest również legalizacja pobytu dla członków rodzin lub osób uczących się. W przypadku małych firm pomoc zewnętrzna również jest pomocna, ponieważ drobnym przedsiębiorcom czasem ciężko jest zrozumieć skomplikowane procesy prawne.

Legalizacja pobytu – na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy zewnętrznej

Jak już pisaliśmy, firm oferujących usługi imigracyjne jest coraz więcej. Dzieje się tak, ponieważ polscy przedsiębiorcy coraz częściej korzystają z zagranicznych pracowników, jednak wolą, aby ktoś inny dopilnował za nich formalności. Ponieważ konkurencja na rynku jest coraz większa, warto mieć świadomość tego, jakimi kryteriami najlepiej się kierować.

Przede wszystkim w kontekście legalizacji pobytu oraz pracy warto poczytać o opiniach danych firm w internecie. Internauci chętnie dzielą się swoimi przemyśleniami odnośnie otrzymanych usług. Od nich często dowiesz się tego, jak wyglądała ich współpraca.

Coraz więcej agencji oferuje również bezpłatną wycenę. Możesz więc porównać stawki a także charakter oferowanych usług. Jeśli zależy nam na tym, aby zewnętrzna firma poprowadziła cały proces od A do Z, wówczas warto wyraźnie to zakomunikować. Nasz usługodawca powinien także wyjaśnić nam proces, którym będzie się zajmował. W taki sposób, abyśmy byli świadomi tego, jak działają poszczególne przepisy oraz zasady związane z legalizacją pobytu.

Dobry wybór agencji jest więc niezwykle istotny. To od jej starań będzie w dużej mierze zależało to, jak szybko zbierzemy odpowiednią dokumentację oraz w jakim tempie uda nam się uzyskać odpowiednie pozwolenia.

Andrzej Dworzański

2 odpowiedzi na “Legalizacja pobytu – kiedy warto ją zlecić profesjonalistom?”

  1. M.F. pisze:

    Tylko z dala od firmy na M z Węgorzewa – kasę pobiorą i gów…o załatwią

  2. Wero pisze:

    Dużo jest różnych dziwnych firm

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Udostępnij