Menu
test szybkości komputera

Jak przeprowadzić test szybkości komputera

Zupełnie nowy komputer nie będzie wymagał testu szybkości. Raczej będzie działał płynnie. W miarę korzystania z komputera zauważysz, że jego wydajność stopniowo spada. Aby upewnić się, że Twój komputer działa optymalnie, musisz wykonać test szybkości.

Istnieją różne sposoby przeprowadzenia testu szybkości komputera:

1. Poszukaj oprogramowania, które pozwala zmierzyć szybkość procesora komputera. To da ci wyobrażenie o tym, jak dobrze radzi sobie twój komputer. Aplikacja do testowania szybkości procesora pozwoli Ci porównać wynik procesora komputera z innymi ocenami na całym świecie.

Jeśli pomiar twojego komputera jest w MHz, musisz zaktualizować swój system. Twój procesor powinien działać nie mniej niż 1 GHz, zwłaszcza gdy zamierzasz instalować duże programy, takie jak gry lub narzędzia do tworzenia stron internetowych lub narzędzia programistyczne.

Istnieją również inne aplikacje do testowania szybkości komputera, które wskażą, czy Twój komputer działa dobrze na podstawie koloru. Na przykład, jeśli kolor jest zielony, komputer działa zgodnie z zaleceniami producenta. Jeśli kolor jest czerwony, oznacza to, że komputer działa szybciej niż wskazano na opakowaniu. W przypadku koloru żółtego oznacza to, że komputer działa nieco szybciej.

Istnieją również inne narzędzia, które mogą wskazywać błędy na komputerze. Następnie pojawią się odpowiednie rozwiązania. Te narzędzia są bezpłatne, więc możesz pobrać kilka z nich i porównać wyniki uzyskane z każdej aplikacji. Upewnij się, że odinstalowałeś programy po użyciu, chyba że zdecydujesz się je zachować.

2. Druga metoda wykonania testu szybkości komputera jest bardzo prosta i nie wymaga żadnego narzędzia. Najpierw uruchom ponownie komputer. Zaplanuj jego ponowne uruchomienie. Zanotuj to. Przejrzyj programy, które zainstalowałeś na komputerze. Jeśli masz programy, których nie używasz, usuń je.

Następnie usuń pliki tymczasowe, pliki cookies, sprawdź rejestr pod kątem uszkodzonych plików i wyczyść pamięć podręczną Internetu. Można to zrobić za pomocą narzędzi do czyszczenia w systemie Microsoft Windows.

Zwolni to miejsce na dysku twardym i pamięci komputera. Następnie przeskanuj komputer w poszukiwaniu infekcji wirusowych. Upewnij się, że znalezione wirusy są natychmiast usuwane, konfigurując ustawienia programu antywirusowego.

Po wykonaniu tej czynności uruchom ponownie komputer i ponownie zmierz czas. Porównaj numer z pierwszym, który wziąłeś. Zauważysz, że komputer uruchamia się szybciej, a programy ładują się płynnie.

Jeśli komputer nadal potrzebuje czasu na uruchomienie, najlepszym rozwiązaniem będzie ponowne sformatowanie komputera. Bezpieczniej jest zlecić wykonanie tej pracy technikowi komputerowemu. Tylko upewnij się, że masz instalatory programów, których będziesz potrzebować.

Testy szybkości komputera ocenią również rejestr komputera. Wykrywanie błędów rejestru pomoże komputerowi działać szybciej, ponieważ pozbędzie się komplikacji występujących w komputerze. Rejestr to miejsce, w którym przechowywane są prawie wszystkie ważne pliki, dlatego ważne jest, aby utrzymywać go w dobrym stanie.

Więcej na https://sck.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Udostępnij